بروزترین سایت خبری دانشگاهی
PNU News Agency

کانال تلگرام PNU98

مرکز آزمون دانشگاه پیام نور لیست امتحانات بدون کاغذ (الکترونیکی) و کتاب باز را منتشر کرد
به گزارش اخبار پیام نور مرکز آزمون دانشگاه پیام نور لیست امتحانات بدون کاغذ پایان ترم نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ را منتشر کرد.در این لیست که تقریبا نام تمام مراکز پیام نور در کشور دیده می شود دروسی که امتحان آنها در هر مرکز به صورت جداگانه بدون کاغذ برگزار می شود اعلام شده است. درباره شیوه دریافت نمره در امتحانات بدون کاغذ مسوولین پیام نور می گویند در صورتی که دانشجو تمایل داشته باشد می تواند بعد از پایان امتحان بدون کاغذ، دکمه دریافت نمره را کلیک کند و نتیجه امتحانش را مشاهده کند.
در امتحان بدون کاغذ پیام نور سوالات یکسان است اما ترتیب چینش سوالات و حتی گزینه ها در هر سیستمی و برای هر دانشجویان متفاوت است.البته این طرح مشکلاتی هم دارد.مثلا اگر دانشجو مجبور باشد با توجه به سوال قبلی به سوال بعدی پاسخ دهد! اینجاست که چینش سوالات بهم ریخته دانشجو را دچار مشکل می کند!
همچنین مرکز آزمون پیام نور لیستی از امتحانات ترم اول را اعلام کرده است که به صورت کتاب باز (OPEN BOOK) برگزار میشود.

لیست امتحانات بدون کاغذ
نیمسال اول کلیه مراکز
فایل PDF

لیست امتحانات بدون کاغذ
نیمسال اول کلیه مراکز
فایل اکسل

لیست امتحانات کتاب باز
نیمسال اول
OPEN BOOK

در همین رابطه:
آموزش تصویری چگونگی امتحان الکترونیکی بدون کاغذ پایان ترم پیام نور کلیک کنید
 برای مطالعه نکات بسیار مهم امتحانات دانشگاه پیام نور کلیک کنید
+  روشهای پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور کلیک کنید
+  آموزش تصویری نحوه مشاهده نمرات میان ترم و پایان ترم پیام نور کلیک کنید
 نحوه محاسبه نمره امتحان با میان ترم و بدون میان ترم در دانشگاه پیام نور کلیک کنید

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور از امروز قابل دریافت شد
به گزارش اخبار پیام نور   کارت ورود به جلسه امتحانات پیام نور یا همان گزارش ۴۲۸ سیستم گلستان که به عنوان مجوز حضور در جلسه امتحانات پایان ترم معرفی شده ، از امروز دسترسی به آن از طریق سیستم گلستان پیام نور امکان پذیر شد.
کارت ورود به جلسه امتحانات دانشجویان از امروز ۲۶ آذر ۹۲ منتشر شد.
دانشجویان پیام نور می توانند با ورود به سیستم گلستان پیام نور به آدرس reg.pnu.ac.ir و از مسیر آموزش–>گزارش های آموزشی->دانشجو -> اطلاعات ثبت نام و امتحان -> “۴۲۸-برنامه امتحان پایان ترم دانشجو”  و زدن گزینه مشاهده گزارش کارت ورود به جلسه امتحانات خود را دریافت کنند.(دسترسی سریع به سیستم گلستان)
برای اینکه بتوانید کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنید باید شهریه را پرداخت کرده باشید.
همچنین محل آزمون انتخابی دانشجویان کارشناسی ارشد در گزارش ۴۲۸ نمایش داده می شود.
امتحانات نیمسال اول ۹۳-۹۲ پیام نور از ۳۰ آذر آغاز و تا ۲۶ دیماه ۹۲ ادامه خواهد شد.

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

در پی مطالبات غیرمعمول تعدادی از واحدهای پیام‌ نور از دانشجویان تحصیلات تکمیلی، معاون مالی و اداری این دانشگاه گفت: این مطالبات وجاهت قانونی ندارد و دانشجویان موارد را به سازمان مرکزی اطلاع‌رسانی کنند
به گزارش وبسایت پیام نور پیام نورفرشاد ابراهیم‌پور معاون مالی اداری دانشگاه پیام‌نور در گفت‌وگو با فارس با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای برخی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و به خصوص دکتری در پرداخت هزینه‌های مربوط به سفر و حق الزحمه استاد راهنما و مشاور در مرحله ارائه و دفاع از پایان نامه گفت: دانشگاه هزینه راهنمایی و مشاوره دانشجویان را به طور کامل پرداخت خواهد کرد و هر گونه مطالبات دیگر از سوی واحدها از نظر دانشگاه وجاهت قانونی ندارد.وی همچنین خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور برای تمدید پایان نامه در ترم جدید در چارچوب سنوات مجاز تحصیلی نیز از دانشجویان شهریه‌ای مطالبه نمی‌کند.ابراهیم پور در پایان تاکید کرد: دانشجویانی که با موارد این چنینی از سوی واحدها مواجه شده اند می‌توانندموارد و مشکلات این چنینی را با مسئولان در میان بگذارند و تخلفات از سوی مسئولین دانشگاه به صورت موردی بررسی شود.

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

به گزارش وبسایت پیام نور  در بخشنامه جدیدی که به روسای استانی دانشگاه پیام نور ارسال شده است نحوه محاسبه دروس و تطبیق واحد دانشجویانی که تغییر رشته داده اند اعلام شد.درخصوص نحوه محاسبه دروس دانشجویانی که تغییر رشته داده اند چند نکته مهم به شرح زیر ذکر شده است
1- دروس مشترک (تخصصی و عمومی ) در دورشته ،که دارای منبع ، عناوین ، تعداد واحد یکسان وکد درس مشترک باشند نیازی به تطبیق واحد نداشته و عیناً با همان نمره مردودي و قبولی در کارنامه دانشجو باقی می ماند.
2- کلیه دروس عمومی: باتوجه به متفاوت بودن کد علوم پایه و علوم انسانی ، نیازی به تطبیق واحد نداشته و عیناً با همان نمره مردودي و قبولی در کارنامه دانشجو باقی می ماند و کد درس مطابق رشته اصلاح می گردد و در معدل نیمسال و کل محاسبه می شود.
3- در صورتیکه دروس غیرعمومی دارای کد متفاوت می باشند ولی مطالب از نظر محتوی علمی و تعداد واحد با دروس رشته جدید مطابقت دارد مطابق مقررات معادلسازی صورت می پذیرد.
4- سایر دروس دانشجو که در سرفصل رشته جدید وجود ندارد در معدل نيمسال و كل محاسبه نمی گردد و کد 3 اعمال می شود
برای مشاهده بخشنامه نحوه محاسبه دروس و تطبیق واحد دانشجویان تغییر رشته کلیک کنید

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

یاحسین

پست شماره 32
, چهارشنبه 15 آبان 1392

 

حسين بيشتر از آب تشنه لبيک بود ، اما افسوس كه به جای افكارش زخمهای تنش را نشانمان دادند و بزرگترين درد او را بی آبی نامیدند.یاحسین(ع)

 

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی پیام نور برای نیمسال دوم اواخر دیماه انجام می شود
به گزارش اخبار پیام نور  ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۲ روز گذشته در حالی آغاز شد که پیش از این اعلام شده بود تکمیل ظرفیت و پذیرش بدون آزمون پیام نور نیز همزمان با این ثبت نام انجام خواهد شد. اما روز گذشته توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در مصاحبه با خبرگزاری فارس عنوان کرد برای تکمیل ظرفیت مربوط به رشته‌‌های دانشگاه پیام نور و موسسات غیرانتفاعی، اطلاعیه لازم توسط سازمان سنجش در اواخر آذرماه منتشر می‌شود.
در همین رابطه پایگاه
اخبار پیام نور این موضوع را از طریق سلیم بهرامی رییس مرکز آزمون پیام نور پیگیری کرد که وی زمان ثبت نام و پذیرش بدون آزمون دانشگاه پیام نور را برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۳-۹۲ (پذیرش بهمن ۹۲) را در دیماه اعلام کرد.این مسوول دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد هنوز تاریخ دقیق ثبت نام مشخص نشده است.

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

ثبت نام اولیه عمره دانشگاهیان در سایت ستاد عمره و عتبات آغاز شد
به گزارش اخبار پیام نورثبت نام عمره دانشگاهیان از دیروز یکشنبه ۵ آبان ۹۲ در سایت ستاد عمره و عتبات (لبیک) به آدرس اینترنتی www.labbayk.ir در سه گروه اساتید،دانشجویان پسر مجرد و متاهلین آغاز شد. ثبت نام دانشجویان در سه مرحله انجام می شود که مرحله اول ثبت نام در سامانه،مرحله دوم تکمیل مشخصات فردی و مرحله سوم اعلام درخواست شرکت در قرعه کشی عمره سال جاریست. (فقط دانشجویان و اساتیدی مجاز به ثبت نام هستند که تاکنون توسط ستاد به سفر عمره مفرده اعزام نشده باشند) دانشجویان حتما بعد از ثبت نام و ورود به سامانه جهت شرکت در قرعه کشی می بایست درخواست خود را در محل مشخص شده ثبت کنند.
مهلت ثبت نام تا ۱۵ آبان ۹۲ می باشد. همچنین لازم به ذکر است قرعه کشی به صورت اینترنتی در ۱۹ و ۲۰ آبان ۹۲ انجام و زائرین اصلی و ذخیره عمره دانشگاهیان اعلام خواهند شد.اعزام ها از اوایل اسفند ماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه پیدا می کند.قیمت نهایی عمره امسال هنوز مشخص نشده است و بعد از قیمت گذاری سازمان حج به زائرین اطلاع رسانی خواهد شد.در خصوص اعزام دختران به عمره هنوز مشکل اعزام دختران مجرد حل نشده است و فقط دختران متاهل به عمره اعزام خواهند شد.امسال بیشترین سهمیه در اختیار متاهلین قرار گرفته و 8400 متاهل و 6600 مجرد به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

ا حضور رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر، فرماندار، شهردار، جمعی از مسئولان شهرستان گناوه و حضور گسترده دانشجویان جشن دانشجویان جدیدالورود و پنجمین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور مرکز گناوه در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر بعدازظهر سه‌شنبه در این جشن اظهار داشت: بدون شک شما جوانان تحصیلکرده دانشجو امیدهای امروز و آینده کشور ایران هستید و هر جامعه ای به توان، فکر و دستاوردهای شما وابسته است.

دکتر اسحاق جلالیان گفت: بدون تردید برای همه ما جای شادی و خوشحالی دارد که در جمع پرشکوه دانشجویان و اساتید شهرستان گناوه حضور پیدا کرد و حاضر باشیم و از دو نظر دیدار با شما دانشجویان بزرگوار اهمیت داد.

جلالیان ادامه داد: یکی اینکه حضور در این چنین جمع های پرنشاط و با طروات باعث شادی و نشاط ما به دلیل اینکه جوانانی پرشور داریم که آینده کشور به دست شماها دست می شود.

گام‌های بسیار موثری در عرصه‌های علمی برداشته شده است

وی اضافه کرد: بدون شک امروز به همه این شور و نشاط، نوآوری ها، خلاقیت ها و حرکت به سمت قله های بلند افتخار در همه عرصه ها نیازمندیم و از نظر دیگر اینکه این نسل جوان است که بار انقلاب را به دوش داشت و به دوش دارد و بی تردید با موفقیت این بار سنگین را در آینده نیز به دوش خواهد داشت و مخصوص جوان دهه ۶۰ نمی شود و شما جوانان دهه ۹۰ هم آینده سازان و امیدهای این کشور هستید و ما شاهد هستیم که به ویژه در عرصه های علمی که با آن سروکار داریم، گام های بسیار موثری برداشته شده و شرکت های بسیار خوبی در دانشگاه ها انجام شده است.

جلالیان متذکر شد: شما دانشجویان چشم امید کشور هستید بنا به فرمایشات رهبری ویژگی های یک دانشجوی موفق شامل خوب درس خواندن و تلاش برای ارتقای علمی، کسب آمادگی برای ارائه خدمات مطابق با نیازهای اجتماعی، ارتقای سطح معنویت فردی و به دنبال آن ارتقای سطح کیفی امور معنوی دانشگاه هوشیاری، تیز بینی، داشتن قدرت تحلیل سیاسی و قبل از آن آگاهی صحیح و دقیق از پدیده های اجتماعی و اتخاذ موضع آگاهانه و صحیح و به جا و مناسب و برخسته از مبانی اسلامی است.

وی تاکید کرد: یک دانشجو هم باید به علم و تخصصش نگاه کند و هم به ارائه این علم به جامعه و هم اینکه معنویت خود را حفظ کند و هم هوشیار و با بصیرت نسبت به تمام مسائل روز جامعه خود باشد.

دانشگاه پیام نور دومین دانشگاه باز آسیا و ششمین دانشگاه باز دنیاست

جلالیان بیان داشت: ابر دانشگاه پیام نور بزرگترین مرکز آموزش عالی دولتی کشور با یک میلیون و دویست هزار دانشجو است که با ثبت نام دانشجویان جدیدالورود این دانشگاه در سراسر کشور مطمئنا این رقم بالاتر خواهد رفت و ۵۰۰ مرکز و واحد در سطح کشور دارد و رتبه ها و رکودهایی را دانشگاه پیام نور توانسته در کشور و دنیا ثبت کند که در نوع خودش بی نظیر بوده است.

وی گفت: دانشگاه پیام نور دومین دانشگاه باز آسیا و ششمین دانشگاه باز دنیاست و در بین ۵۱ دانشگاه برتر کشور مقام ۸ را دارد که البته باز هم در این یکی دو ماهه اخیر با ارزیابی که خواهد شد، این رتبه ارتقا خواهد یافت و سیستم آموزشی که شما با آن سروکار دارید از بهترین سیستم های آموزشی است.

جلالیان تصریح کرد: امتحاناتی که در دانشگاه پیام نور برگزار و اجرا می شود یکی از بهترین میزان های سنجش در زمینه بار علمی دانشجویان است؛ چرا که دانشجو فقط با اتکا بر معلومات خود در جلسه امتحان حاضر میشود و تمام کتاب را امتحان می دهید.

رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر در پایان گفت: دانشگاه پیام نور استان بوشهر با ۲۲ هزار دانشجو نقش ارزنده ای در عرصه های علمی استان ایفا می کند.

کمک ۷۰۰ میلیون تومانی فرمانداری شهرستان گناوه در ساخت سالن ورزشی

فرماندار شهرستان گناوه نیز در این جشن اظهار داشت: آن عبادت، عمل و حرکتی که انسان را به کمال می رساند عمل توام با علم، آگاهی، دانش و معرفت است و دانشگاه هم جای کسب علم و معرفت و دانش است.

غلامعلی حبیبی منش گفت: فرمانداری شهرستان گناوه ۷۰۰ میلیون تومان در ساخت سالن ورزشی و مسجد به دانشگاه پیام نور کمک کرده است.

وی بیان داشت: اعتبارات فرهنگی استان بوشهر هنوز توزیع نشده و وقتی توزیع شود و سهمیه شهرستان هم مشخص شد، قطعا در پروژه های فرهنگی فرمانداری شهرستان گناوه کمک شایان خود را به دانشگاه پیام نور مرکز گناوه خواهد داشت.

حبیبی منش ادامه داد: امیدواریم که دانشگاه پیام نور بتواند نور علم و دانش را در سراسر جامعه گسترش دهد و به نظرم که این دانشگاه بزرگترین دانشگاه اسلامی در جهان اسلام به لحاظ تعداد دانشجو باشد.

وی اضافه کرد: امید است که این دانشگاه به لحاظ کیفیت نیز بهترین دانشگاه کشور شود و باید به مرحله ای برسیم که دانشجوی ما دغدغه هزینه تحصیل را نداشته باشد و دانشگاه نیز به مرحله ای برسد که خود کفا شود.

نیازهای جامعه ما به اندازه فارغ التحصیلان‌مان نیست

فرماندار گناوه افزود: دولت طرح هایی را برای اشتغال جوانان در حال پیگیری دارد که البته اگر همه توقع داشته باشند که به کارهای خدماتی و اداری مشغول شوند، حتما نیاز های جامعه ما به اندازه فارغ التحصیلان مان نیست.

وی تصریح کرد: ما در حال فراهم کردن زمینه هایی هستیم که سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه های مختلف در شهرستان وارد شوند.

حبیبی منش بیان داشت: امید که فارغ التحصیلان دانشگاه جذب بازار کار شده و بحث اشتغال آنها هم حل شود و ما نهایت تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد و مهمترین برنامه دولت تدبیر و امید هم همین است.

فرماندار شهرستان گناوه گفت: دولت تدبیر و امید با دو شعار اساسی کار خود را آغاز کرده و نخستین آن اشتغال و دومین آن هم مبارزه با تورم و گرانی است.

بیش از ۲۲۰ نفر در دانشگاه پیام نور گناوه پذیرفته شدند

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز گناوه نیز ضمن تبریک به دانشجویان فارغ التحصیل و جدیدالورود در این جشن اظهار داشت: جشن ما از طرفی علمی است که دانشجویان با گذراندن برهه ای از عمرشان در دانشگاه، فارغ  التحصیل شده و وارد مرحله جدیدی از زندگی خود و احیانا اشتغال و یا تحصیلات تکمیلی خواهند شد.

عباس خرم آبادی گفت: از طرف دیگر امروز جشن دانشجویانی را داریم که تازه وارد دانشگاه شده و آماده گذراندن ۴ سال از عمر خود در فضای دانشگاهی می شوند تا در آینده نیز به ادامه تحصیلات خود بپردازند.

خرم آبادی ادامه داد: همه در جامعه به دنبال رسیدن به مزایایی هستند و از دید جامعه شناسی مزایای جامعه شامل قدرت، ثروت و احترام است.

وی اضافه کرد: همه در جامعه به دنبال رسیدن به این مزایا بوده و چگونگی استفاده از این مزایا بستگی به شخصیت افراد دارد و برای رسیدن به این مزایای اجتماعی انسان سختی های زیادی را باید تحمل کند.

خرم آبادی افزود: در بین این سه مزایای اجتماعی مقوله ای وجود دارد که زیر ساخت رسیدن به مزایای اجتماعی است و آن علم است و علم می تواند مزایای اجتماعی را ایجادکند که با استفاده از تصاحب این مزایا از طریق علمی ما می توانیم یک فرد بسیار مفیدی در جامعه باشیم.

وی بیان داشت: کسانی که از طریق علم به این مزایا برسند هم با ثبات خواهد بود و دوام خواهد داشت و هم می تواند که سایر مزایای دیگر را ایجاد کند و شما دانشجویان فارغ التحصیل این پله را طی کرده اید و مسئولان ارشد ما نیز به لطف خدا زمینه اشتغال شما را فراهم می سازند.

رئیس دانشگاه پیام نور مرکز گناوه در پایان گفت: در این جشن از ۱۰۰ نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه در رشته هایی مانند علوم اجتماعی، حسابداری، مهندسی کشاورزی، حقوق، زبان و ادبیات فارسی و …  با اهدای لوح تقدیر و کارت هدیه تجلیل شد و امسال نیز بیش از ۲۲۰ نفر در این دانشگاه پذیرفته شدند.

اجرای کارهای نمایشی توسط هنرمندان/ کمبود جا در سالن خلیج فارس

در این جشن نوذر راد منش از هنرمندان توانای استان بوشهر به همراهی سعید بهمرد مجری برنامه و از مجریان باسابقه صدا و سیمای مرکز بوشهر به اجرای دو کار طنز نمایشی پرداختند.

متاسفانه به دلیل کمبود جا در سالن خلیج فارس بسیاری از دانشجویان سر پا نظاره گر جشن بوده و عده ای نیز در راهروها میان صندلی ها نشسته بوند.

خبرنگار مهر بارها این نکته را در اخبار ارسالی از گناوه اطلاع رسانی کرده است و بیان داشته که گناوه نیاز به سالنی با ظرفیت بیش از ۶۰۰ نفر دارد که تا به حال در این زمینه شاهد کوتاهی مسئولان شهرستان بوده ایم.

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

عید غدیر خم مبارک

پست شماره 28
, پنجشنبه 02 آبان 1392

امروز به هرکوچه اذان باید گفت
در وصف علی ز آسمان باید گفت
چون عید امیر مومنین است
تبریک به صاحب الزمان باید گفت
عید غدیر خم مبارک

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

بیش از ۱۱۰ هزار نفر در سیزدهمین دوره آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کردند
به گزارش اخبار پیام نورثبت نام سیزدهمین دوره آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در حالی صورت گرفت که پیش از آن همه حتی سایت سازمان سنجش (اینجا) نیز اعلام کرده بودند که پذیرش برای نیمسال بهمن ۹۲ و مهر ۹۳ خواهد بود.ثبت نام آغاز شد ولی خبری از پذیرش برای مهر ۹۳ نبود و ظرفیت پذیرش هر کد رشته محل از ۲۰ نفر در دوره دوازدهم به ۱۵ نفر در دوره سیزدهم کاهش یافت.در نگاه اول گمان می رفت تعداد متقاضیان ثبت نام نسبت به دوره قبل کمتر شود اما آماری که سازمان سنجش منتشر کرد گویای آن بود که ارشد فراگیر متقاضیان خاص خود را تحت هر شرایطی دارد. برای آزمون دوره دوازدهم فراگیر که سال گذشته برگزار شد حدود ۱۱۱ هزار نفر ثبت نام کرده بودند. براساس آنچه از طرف مسوولان سازمان سنجش گفته شده است بیش از ۱۱۰ هزار نفر در سیزدهمین دوره آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور ثبت نام کردند که از بین این تعداد برای نزدیک به ۱۴ هزار نفر ظرفیت در دفترچه اعلام شده است.
جدول ظرفیت پذیرش فراگیر ارشد پیام نور

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

دانلود برنامه امتحانات نیمسال اول ۹۳-۹۲ پیام نور

پست شماره 25
, چهارشنبه 01 آبان 1392

برنامه امتحانات نیمسال اول ۹۳-۹۲ پیام نور کلیه رشته ها

اخطار : در صفحه اول سیستم گلستان به علت نامشخصی این پیغام نوشته شده است :
لطفا هنگام انتخاب واحد دقت شود از انتخاب دروس فاقد تاریخ امتحان تا زمان ثبت تاریخ خودداری نمایند.
تلاش هایبرای گفتگو با مسوولان پیام نور هم در این زمینه و پاسخگویی در این زمینه تاکنون بی نتیجه مانده است

به اطلاع کلیه دانشجویان پیام نور میرساند
ملاک برنامه امتحانات گزارش ۴۲۸ ( کارت ورود به جلسه امتحانات پیام نور )در سیستم گلستان می باشد که معمولا ۱۰ روز قبل از شروع امتحانات در سیستم گلستان فعال می شود

این برنامه به دلیل در خواست های مکرر دانشجویان قرار داده شده است

برای دانلود برنامه امتحانات ترم اول ۹۳-۹۲ دانشگاه پیام نور کلیک کنید
کلیه رشته های کارشناسی

 

برای دانلود برنامه امتحانات ترم اول ۹۳-۹۲ دانشگاه پیام نور کلیک کنید
کلیه رشته های کارشناسی ارشد

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

آغاز ثبت نام عمره دانشجویی از ۵ آبان

پست شماره 24
, چهارشنبه 01 آبان 1392

س ستاد عمره و عتبات دانشجویی از آغاز ثبت نام عمره دانشجویی خبر داد و گفت: ثبت نام عمره دانشجویی از ۵ آبان آغاز می شود و به مدت ۱۰ روز تا ۱۵ آبان ادامه خواهد داشت.
به گزارش پیام نور حجت الاسلام محمدرضا فقیهی صبح امروز در نشست خبری که در ساختمان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار شد افزود: ثبت نام عمره دانشجویی از یکشنبه هفته آینده ۵ آبان به مدت ۱۰ روز آغاز می شود و تا ۱۵ آبان ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ۱۹ و ۲۰ آبان از طریق سامانه قرعه کشی اسامی انجام می شود و زمان پیشنهادی اعزامی ستاد، اوایل اسفند عنوان شد و به احتمال قوی ابتدای اسفند اعزام ها آغاز شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام فقیهی درباره با اشاره به سهمیه عمره دانشجویی گفت: امسال ۱۵ هزار نفر از دانشجویان به عمره مفرده اعزام می شوند، علاوه بر این ۱۵ هزار دانشجو ۲ هزار نفر نیز از اساتید امسال به عمره اعزام می شوند که در مجموع سهمیه امسال دانشگاهیان ۱۷ هزار نفر است.

وی به مبلغ ثبت نام عمره دانشجویی اشاره کرد و گفت: مبلغ ثبت نام توسط سازمان حج مشخص می شود و ستاد عمره در این قضیه دخالتی ندارد ولی بعد از مشخص شدن مبلغ، ستاد عمره دانشجویی سعس خواهد کرد با فراهم کردن تسهیلات تخفیف هایی را ایجاد کند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشجویی ادامه داد: سال گذشته سهمیه ای به اساتید دانشگاه اختصاص داده نشد در حالی که ۸۰۰ نفر از اساتید برای اعزام ثبت نام کرده بودند امسال این اساتید اعزام خواهند شد.

وی سهیمه پیشنهادی برای دانشگاهیان را ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: امسال سهمیه پیشنهادی ما به سازمان حج ۴۰ هزار نفر بود که با ۱۷ هزار نفر آن موافقت قطعی شده است و ما امیدواریم که تا آغاز زمان مناسک عمره این سهمیه ها افزایش یابد.

حجت الاسلام فقیهی ادامه داد: حدود ۸ هزار و ۴۰۰ نفر از سهمیه ۱۵ هزار نفری دانشجویان برای دانشجویان متاهل و ۶ هزار و ۶۰۰ سهمیه ویژه دانشجویان مجرد پسر است و سهمیه دانشجویان متاهل نسبت به دانشجویان پسر مجرد بیشتر است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۱۵ هزار نفر از دانشجویان به عمره مفرده اعزام شدند به دانشجویان توصیه کرد در زمان های اعلام شده به سایت ثبت نام مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

وی به نظرسنجی هایی که در سفر عمره مفرده از دانشجویان صورت گرفته بود اشاره کرد و گفت: یکی از سوال هایی که از دانشجویان پرسیده شده بود در خصوص تاثیر حلقه های قرآنی دانشجویی بود که در سفر عمره برگزار می شد ۷۰ درصد دانشجویان بعد از سفر اعلام کردند ارتباطشان با قرآن بیشتر شده است.

فقیهی درباره عتبات عالیات دانشجویی نیز گفت: در سال جاری در سه مقطع اعزام به عتبات داشتیم و ۱۰ هزار نفر امسال به عتبات عالیات اعزام شدند و در سال جاری برنامه متنوع و جدیدی را برای اعزام به عتبات خواهیم داشت.

وی در ادامه همچنین از طراحی شبکه اجتماعی زمزم خبر داد و گفت: هدف از طراحی این شبکه تداوم ارتباط با عمره گذاران است و دانشجویان می توانند با یکدیگر در این شبکه ارتباط داشته باشند و عکس ها و فایلهای خود را به اشتراک بگذارند.

حجت الاسلام فقیهی ادامه داد: برای سومین بار ۱۴ آذر نشست بزرگ دانشجویان عمره گذار تهرانی برگزار می شود و هدف ما از برگزاری این همایش ارتباط بیشتر با دانشجویان عمره گذار است

توجه : تمام حقوق مطالب برای پیام نور 98 محفوظ می باشد.

onvan